Başkanın Mesajı

Sevgili TEDÜ’lüler,

Öncelikle hepinize tekrardan hoşgeldiniz demek istiyorum. Şuanda hayatın en güzel dönemi olan üniversite dönemine başlamış bulunmaktasınız. Kiminiz belki bunun henüz farkında değildir, kiminiz ise şimdiden alacağı ilk dersin, kaydolacağı ilk topluluğun heyecanını hissetmeye şimdiden başlamıştır. Önümüzde çok eğlenceli ama bir o kadar da zor bir süreç var. Bizler, bu süreçte birazcık daha tecrübelenmiş kişiler olarak sizlerin zorlandığı her durumda danışabileceğiniz, yardım alabileceğiniz kişiler olarak her zaman yanınızda bulunacağız.

Bildiğiniz ya da duyduğunuz üzere çoğu okulda öğrenci konseyi denildiği zaman insanların aklında hep bir siyasi görüş belirir. Bizim okulumuz, kesinlikle bir siyasi kimliği olmamasıyla birlikte her türlü fikre sonsuz bir saygı barındırır. Ancak tek bir kırmızı çizgimiz vardır ki bu çizgiyi hiçbirinizin aşacağını kesinlikle düşünmüyorum; Atatürk İlkeleri. TED Üniversitesi temelinin atılmasından bugüne kadar hiçbir zaman Atatürk İlkeleri’nden sapmamış ve hep bu doğrultuda ilerlemiştir. Yine bildiğiniz üzere, pek çok okulun öğrenci konseyi; fakülte temsilcilerinin bir araya gelmesinden oluşur. Bizim okulumuzda, olabilecek en demokratik şekilde; 14 kişilik grupların oylanması şeklinde gerçekleşiyor. Önümüzdeki Mayıs’ta zaten hepiniz görme fırsatı yakalayacaksınız. Her öğrenci istediği grubu oylama özgürlüğüne sahip ve okulumuzda bu seçim dönemleri adeta bir festival havasında geçiyor.

TED Üniversitesi’nin bir diğer artısı yine Öğrenci Konseyi’nin Üniversite Yönetim Kulu’nda söz sahibi olabilmesidir. Yani biz, sizlerin bizlere ilettiği önerileri ve şikayetleri; kolayca gerekli yerlerlere ulaştırabiliyor ve bu konular üzerinde çalışma yapabiliyoruz. Sizler, okulumuzu ve bizleri benimseyerek bu ortamlarda bizim elimizi güçlendirecek olan bireylersiniz.

Dikkat etmeniz gereken noktalardan biri ise dışarıya karşı üniversitemizi nasıl lanse ettiğiniz. Çünkü unutmayın ki, artık hepimiz TEDÜ’lüyüz ve TEDÜ’yü yükseklere çıkartacak olan kişiler yine bizleriz.

Umuyorum hepiniz istediğiniz yerlere ulaşabilir, hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz ve unutmayın ki bizler sizlere her durumda yardımcı olmak için burdayız.

Ömer Mekin KARTAL

TEDÜ Öğrenci Konseyi Başkanı