Öğrenci Konseyi Üyeleri

YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu Başkanı

Ömer Mekin KARTAL (omekin.kartal@tedu.edu.tr)

TED Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisidir. ODTÜ Gvo Özel Lisesi mezunudur. Tiyatro topluluğunda 2015-2016 senesi Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. 21 Nisan 2017 tarihinde yapılan genel seçimle öğrenci konseyi temsilcisi ve yapılan ilk genel kurulla da Öğrenci Konseyi Başkanı seçilmiştir.

 

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı 

Sabri Cem BİNGÖL (scem.bingol@tedu.edu.tr)

TED Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisidir. Ankara Tevfik Fikret Lisesi 2013 mezunudur. Radio TEDU ve Tedu Amerikan Futbol topluluklarında görev yapmıştır. IACES TEDU LC kurucu yönetim kurulu üyesidir. Bu kapsamda yurtiçi ve yurtdışındaki çeşitli etkinliklere katılmıştır. TIMOB 2018 koordinatörlüğü görevindedir. 21 Nisan 2017 de yapılan seçim ile Öğrenci Konseyi temsilciliğine ve yapılan ilk genel kurulda oy birliği ile TEDU Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

 

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Alkım KARAKURT (alkim.karakurt@tedu.edu.tr)

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ekonomi Bölümü 3. Sınıf öğrencisidir. Okula girdiği ilk sene müzik topluluğuna üye olup aktif şekilde çalışmalar yapmıştır. Müzik topluluğu çatısı altında gelenekleşen Neon Partinin yaratıcı ekibinde yer almış, I. ve II. Neon partinin düzenlenmesinde koordinatörlük yapmıştır. 2015-2016 Akademik yılındaki Öğrenci Konseyinde Topluluklar Komisyonunda yer almış ve aynı zamanda Müzik Topluluğu Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir. Basketbol topluluğunun aktif üyesi ve aynı zamanda TEDÜ Basketbol Takımının lisanslı basketbol oyuncusudur. Üniversitede geçirdiği bu yıllar boyunca birçok organizasyon ve sosyal sorumluluk projelerinin düzenlenmesinde yer almıştır. 21 Nisan 2017 de yapılan seçim ile Öğrenci Konseyi temsilciliğine ve yapılan ilk genel kurulda oy birliği ile TEDU Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

 

Yönetim Kurulu Genel Sekreteri


İdil Jeyan ATALAY (ijeyan.atalay@tedu.edu.tr)

TED Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümü 4.sınıf öğrencisidir. Ankara Yüce Fen Lisesi 2014 mezunudur. TEDÜ Okçuluk Takımı üyesidir ve üniversiteyi temsilen yarışmalara katılmıştır. TEDÜ'de düzenlenen çeşitli etkinlik ve organizasyonlarda görev almıştır. Fotoğrafçılık, Kültür & Sanat, Okçuluk ve Kaizen Topluluğu aktif üyesidir. Popular Science Türkiye için gönüllü çevirmenlik yapmaktadır. 21 Nisan 2017 tarihinde yapılan seçim ile Öğrenci Konseyi Temsilciliğine, yapılan ilk Genel Kurulda da oy birliği ile TEDU Öğrenci Konseyi Genel Sekreteri görevine getirilmiştir.

 

Yönetim Kurulu Üyesi 

Öykü ŞAHİN (oyku.sahin@tedu.edu.tr)

TED Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü 3.sınıf öğrencisidir. 2015 yılı TED Ankara Koleji mezunudur. 2015-2016 Dönemini mühendislik fakültesi ikincisi olarak tamamlamıştır. TEDÜ Tiyatro Topluluğun’da Reji Asistanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2016 yılında AIESEC Ankara Pazarlama Koordinatörlüğü’nde aktif rol almış ve bu kurum aracılığıyla uluslararası sosyal sorumluluk projelerine katılmıştır. Çektiği kısa filmlerle uluslararası film festivallerine katılmaktadır. 21 Nisan 2017 tarihinde yapılan seçim ile Öğrenci Konseyi Temsilciliğine, yapılan ilk Genel Kurulda da oy birliği ile TEDU Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği görevine getirilmiştir.

 

DENETİM KURULU

Denetim Kurulu Başkanı


Sevim Aleyna ÇANKAYA (saleyna.cankaya@tedu.edu.tr)

05.03.1998 doğumlu, okulumuz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 1.sınıf öğrencisidir. Liseye Ayşeabla Okulları Özel Fen Lisesi’nde başlamış, son sınıfı Üçler Temel Lisesi’nde bitirmiştir. Profesyonel olarak halk danslarıyla uğraşmaktadır. Bu sayede birçok ülkede halk oyunları festivalinde görev almıştır. Yapılan ilk Genel Kurul Toplantısı’nda TEDÜ Öğrenci Konseyi Denetim Kurulu Başkanı görevine getirilmiştir.

 

ÖĞRENCİ İŞLERİ KOMİSYONU 

Öğrenci İşleri Komisyonu Üyesi

Ecem GÖKOĞLU (ecem.gokoglu@tedu.edu.tr)

11.11.1996 doğumlu, TED Üniversitesi Ekonomi bölümü 2. Sınıf öğrencisidir. Ankara Leyla Turgut Anadolu Lisesi 2014 mezunudur. Lisede çeşitli müzik yarışmalarına katılmıştır. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde çocuklarla çalışmış, eğitimler vermiştir. TEDÜ Okçuluk topluluğu üyelerindendir. TEDÜ’de düzenlenen çeşitli organizasyonlarda görev almıştır. Yapılan ilk Genel Kurul toplantısında oy birliği ile TEDU Öğrenci Konseyi Öğrenci İşlerinde görevine başlamıştır.

 

Öğrenci İşleri Komisyonu Üyesi

Can AYHAN (can.ayhan@tedu.edu.tr)

TED Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık üçüncü sınıf öğrencisidir. Samsun Aziz Atik Anadolu Öğretmen Lisesi mezunudur. 2016-2017 yıllları arasında EduAction Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Yine aynı dönemde; Türkiye de Çocuk Olmak Konferansı, Psikodrama, Yaratıcı Drama Atölyeleri, Öğretmenler Günü Konferanslarını ekibiyle birlikte organize etmiştir. 2015 ve 2017 yazlarında yetimhanelerde gönüllü İngilizce dersi vermiştir. 21 Nisan 2017 tarihinde yapılan seçim ile Öğrenci Konseyi Temsilciliğine getirilmiştir. TEDÜ Öğrenci Konseyi Öğrenci İşleri Komisyonunda çalışmalarına devam etmektedir.

 

SOSYAL ETKİNLİK KOMİSYONU

Sosyal Etkinlik Komisyonu Üyesi

Hasan Batuhan DURMUŞ (hbatuhan.durmus@tedu.edu.tr)

TED Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisidir. Trabzon Tevfik Serdar Anadolu Lisesi mezunudur. 2015-2016 akademik eğitim yılında Müzik Topluluğu başkan yardımcısı olarak yönetim kurulunda yer almıştır. TEDU IACES LC'de kurucu yönetim kurulu üyesi olarak yer almaktadır. TEDÜ Tanıtım Ekibinde görevlidir. 21 Nisan 2017 tarihinde yapılan seçim ile Öğrenci Konseyi Temsilciliğine getirilmiştir. TEDÜ Öğrenci Konseyi Sosyal Etkinlik Komisyonunda çalışmalarına devam etmektedir.

 

Sosyal Etkinlik Komisyonu Üyesi 

Orkun UYSAL (orkun.uysal@tedu.edu.tr)

TED Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümü 3.sınıf öğrencisidir. TED Ankara Koleji 2015 mezunudur. 2016-2017 yılları arasında TEDÜ MUN Topluluğunun Yönetim Kurulunda yer almıştır. Bu alanda birçok konferansa ve etkinliğe katılmıştır. Okulumuzda yeni kurulan IACES TEDU topluluğunun kurucu ve aktif üyelerindendir. TEDÜ Öğrenci Konseyi Sosyal Etkinlik Komisyonunda çalışmalarına devam etmektedir. 

 

ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI KOMİSYONU

Öğrenci Toplulukları Komisyonu Üyesi

Ata Can Erol KARALAR (acanerol.karalar@tedu.edu.tr)

 TED Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümü 1. sınıf öğrencisidir. Açık Öğretim Lisesi mezunudur. 2013-2015 Gelecek için Gençlik Derneğinde ve çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmıştır. 2014 Youth in Action programı kapsamında Empowerment of Disadvantaged Young People projesinde yer almıştır. TED Üniversitesi toplumsal cinsiyet atölyesine katılmıştır. TED Üniversitesi Öğrenci Konseyinde Topluluklar Komisyonunda çalışmalarına devam etmektedir.

 

Öğrenci Toplulukları Komisyonu Üyesi

Emre GÜZEL (emre.guzel@tedu.edu.tr)

TED Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümü 3.sınıf öğrencisidir. 2016-2017 yıllarında LOGOS Society başkanlığı yapmıştır. Koç Üniversitesi IES’in düzenlediği Index’17’ye TED Üniversitesi temsilcisi olarak katılmıştır. Sivil toplum kuruluşlarında kaynak geliştirme, proje yazarlığı, metin yazarlığı ve medya analizi görevlerinde yer almıştır. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Anabilim Dalı Kadın Çalışmaları dersi kapsamında yüksek lisans dersi almıştır. İyilik Peşinde Koş maratonunda Gençliğe İyi Bak projesinin 10 km koşucusu olarak yer almıştır. Hali hazırda sivil alanda bağımsız çalışmalar sürdürmektedir. Yapılan ilk Genel Kurulda oy birliği ile TEDU Öğrenci Konseyi Topluluklar Komisyonunda çalışmalarına devam etmektedir.

 

MEDYA VE HALKLA İLİŞKİLER KOMİSYONU

Medya ve Halkla İlişkiler Komisyonu Üyesi

Ece İrem SAKALLI (eirem.sakalli@tedu.edu.tr)

28.04.1997 doğumlu, TED Üniversitesi Mimarlık bölümü 2. Sınıf öğrencisidir. ODTÜ Geliştirme Vakfı Ankara okulu 2016 mezunudur. Ortaokuldan beri okul ve okul dışı amatör tiyatrolarda yer almıştır. Okulumuzun tiyatro topluluğunun da aktif üyesidir. Liseler arası kısa film yarışmalarında ekip derecelere girmiştir. İki yıllık voleybol ve modern dans geçmişi bulunmaktadır. Okulumuzun Mimarlık ve Tasarım Topluluğu projelerinde yer almıştır. VOID dergisinde görsel tasarımcı olarak görev almaktadır. Yapılan ilk Genel Kurul Toplantısı'nda TEDÜ Öğrenci Konseyi Sosyal Medya ve Halkla İlişkiler Komisyonuna seçilmiştir ve görevini sürdürmektedir.

 

Medya ve Halkla İlişkiler Komisyonu Üyesi

Özge SAYIN (ozge.sayin@tedu.edu.tr)

Özge Sayın TED Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 3.sınıf öğrencisidir. TED Ankara Koleji 2015 senesi mezunudur. Model Birleşmiş Milletler Derneği’nin başkanıdır. Üç senedir aktif olarak katılım gösterdiği MUNTR Konferansında 2017-2018 dönemi Halkla İlişkiler Direktörüdür. TEDÜ’de psikoloji ile ilgili düzenlenen konferansların ve etkinliklerin organizasyonuna öncülük edip, aktif olarak rol almıştır. İnsan ve Toplum Çalışmaları topluluğunun kurucu başkanıdır ve 2017-2018 Denetim Kurulundadır. Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu’nda iki sene üniversite temsilciliği ve akademik etkinlik ekip üyeliği yapmıştır. ‘Ergen ve Okul’ isimli TÜBİTAK projesinde bursiyerdir. TEDÜ Gelişim Odaklı Klinik Çocuk ve Ergen Psikolojisi Yüksek Lisans programı kapsamında yapılan çalışmada asistanlık yapmaktadır. 3 sene ODTÜ ve 3 sene de TED yüzme takımında lisanslı olarak yüzmüştür. TEDÜ Yüzme Takımındadır. TEDÜ 21 Nisan 2017 tarihinde yapılan seçim ile Öğrenci Konseyi Temsilciliğine, yapılan ilk Genel Kurulda da oy birliği ile TEDÜ Öğrenci Konseyi Sosyal Medya ve Halkla İlişkiler Komisyonuna seçilmiştir ve görevini sürdürmektedir.